Obchod přestěhován! Otevírací doba po telefonické domluvě možno celý týden (i v neděli) na tel. 608 607 765. Adresa ZDE.

Jak vybrat školní aktovku?

Jak na to

Čeká vaší ratolest školní docházka a vybíráte vhodnou aktovku, která bude pohodlná, bude splňovat normy a zároveň se bude vaší ratolesti líbit? 

Nejdříve bychom měli zvolit, zda aktovku nebo školní batoh. Aktovka se hodí spíše pro 1-3. třídu, ale poslouží i celý první stupeň, záleží, jak dítko hodně roste. Na druhý stupeň se spíše hodí batoh, více se do nich vejde, v nabídce máme takové, které mají dostatečnou oporu pro záda.  

Zde uvádíme nejdůležitější, co by aktovka nebo batoh měl splňovat:

  • Nejdůležitější vlastností, kterou je třeba sledovat u aktovky, je anatomické tvarování zad, vyvarujete se pozdějších návštěv u lékařů.  Popruhy by měli být polstrované, nastavitelné a mít dostatečnou šířku. Aktovka by měla mít také pevnou a lehkou konstrukci, nejlépe s pevným plastovým dnem

Aktovka McNeill

  • Školáci už od první třídy potýkají s velkým množstvím učebnic a jiných pomůcek, tak by váha aktovky  nebo batohu měla být co nejnižší, norma hovoří o maximální hmotnosti 1 200 g pro první stupeň, 1 400 g pro druhý stupeň. celkově děti by neměli nosit na zádech více než 10% své váhy

knihy

  • Aktovka či batoh by také měla mít dostatek reflexních prvků, odrazových sklíček a signálních barev, tak aby byla viditelná za každého počasí, zvláště v zimě ráno i odpoledne již nemusí být dostatek ani světla. Mělo by to být alespoň 10% plochy, ale čím více tím lépe.

Školní batoh Topgal ENDY Set Small

  • Aktovka není to jediné, co budete pořizovat, jistě budete potřebovat i penál, krabičku na svačinu, láhev na vodu, desky na sešity i sáček na přezůvky a tělocvik. Ty můžete pořídit zvlášť nebo využít některý z našich setů. 

Set Step by Step

  • Vnitřní uspořádání má aktovka má jednodušší, batoh nabízí lepší rozdělení místa na učebnice i sešity. U staršího školáka bude užitečný prostor pro notebook nebo tablet.

  • Neméně důležitý je i vzhled aktovky – máme u aktovek na výběr mnoho motivů i barevných kombinací tak, že si každý vybere 

  • Aktovku je lépe vybírat z budoucím školákem, tak aby si ji dobře vyzkoušel a aktovka se líbila. Samozřejmě vám s tím pomůžeme. Můžete navštívit naší provozovnu, kde se Vám budeme osobně věnovat. 

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Nebo Reset password